Õiged inimesed õiges kohas – Endy teekond Actys

“Kohe esimesel kohtumisel tutvustati Acty kultuuri ja väärtusi, millest lähtutakse – oled eesvedaja, sinu sõna maksab ja sellel on kaalu, võimalus ise muutusi ellu viia ja oma positsiooni ning seeläbi ka karjääri ettevõttes kujundada. See kõik joonistus kohe vestluse käigus välja ja see meeldis mulle väga, tundsin ennast oodatuna.” 

Kuidas ise on võimalik oma karjääri ettevõttes kujundada, mis tööd teeb generalist ja millised on kolm märksõna Endy silmade läbi Acty kohta loe juba pikemalt allolevast intervjuust. 

 

Kuidas sattusid Actysse?

Olin töötamas parajasti Tallinna Lennujaamas turvavaldkonnas, õppides samal ajal ka Tallinna Ülikoolis informaatikat. Soov oli liikuda IT-valdkonda, omamata veel konkreetset positsiooni nägemust, küll aga teadmist, et IT valdkond on just minu jaoks. Olin ka varem kandideerinud valdkonna ametikohtadele, kuid ei olnud veel konkreetselt IT-valdkonda tööle asunud.

Samal hetkel kui mõtteid mõlgutasin, kirjutas minu kunagine koolivend, kes töötab Actys e-äri arenduse poole peal. Nimelt andis  ta märku, et Acty on laienemas, mitmeid positsioone otsitakse, ettevõtte eesotsas valdkonna ekspert.

Esmalt sai kandideeritud Meet Frank rakenduse kaudu ja sealt tuli minutiga kohe eitav vastus – ilmselt ei vastanud profiilile. Ei jõudnud pikalt nukraks jääda kui juba Acty juht Aldar Reinberk isiklikult helistas ja pakkus kohtumiseks aega. Andis märku, et hetkel ettevõtte laienemisega on mitmeid rolle ja heameel oleks neist konkreetsemalt arutada.

Kohtumine oli äärmiselt sümpaatne ja väga soe koheselt – selle lõpus suruti kätt ja tervitati mind juba meeskonna liikmena – kõik käis väga kiirelt ja sujuvalt. Asusin tööle Scrum master/Agile coach ametikohal. 

Mis on sinu eelnev taust, mida õppinud oled või õpid?

Olen õppinud Tallinna Ülikoolis informaatikat, kuid õpingutesse jäi vahepeal väikene paus sisse sõjaväe ja tööle naasmise vahel. Hetkel olen tegemas lõputööd ja see on juba seotud scrum teemadega.

Mis mulje ja mõtted jäid esimesest kohtumisest Actyga?

Üldine vahetu ja mõnus olemine – kogu vestlus oli väga soe ja relax, puudus korporatiivne mõõde. Kohe tutvustati Acty kultuuri ja väärtusi, millest lähtutakse – oled eesvedaja, sinu sõna maksab ja sellel on kaalu, võimalus ise muutusi ellu viia ja oma positsiooni ning seeläbi ka karjääri ettevõttes kujundada. See kõik joonistus kohe vestluse käigus välja ja see meeldis väga, tundsin ennast oodatuna.

Sisendinformatsiooni olin eelnevalt kuulnud ka kursusevennalt Leikolt, kes ettevõttes juba töötav oli ja see ühtis ka vestlusel kuulduga.

Sain ka indikatsiooni sellest, et kui üks roll ei pruugi ettevõttes sobida, saab selle ümber kujundada ja muuta ehk moto ja mõtteviis tervikuna: „õiged inimesed õiges kohas“!

Kirjelda oma karjääriteed Actys?

Asusin tööle Scrum master/Agile coach  positsioonile, hakkasin sisse elama ja õppima. Koheselt lõin käed külge ka nn. pehmemate teemadega ettevõttes, võtsin ka mitmeid administratiivtegevusi enda peale. Samal ajal õppides ja juurutades scrum-põhimõtteid.  

Antud perioodil oli ka ettevõttes abiks ja kaasatud protsesside juhtimisse väline ekspert Magnus Meldre, kes on tööõnneinsener ettevõttest Happy Workplace OÜ. Acty oli just tollel hetkel Scrumi õppe- ja juurutamise protsessis ehk arenesin koheselt koos meeskonnaga selles vallas.

Pidevalt õppides ja õpitut töösse rakendades siiski tundus, et see ei ole päris see. Kuna Acty on väga läbipaistev ja aus omavahel, siis kollektiivse arutelu käigus, kus nii mina kui ka meeskonna liikmed olid jõudnud samasse punkti ja arusaamisele, otsustasime, et rakendame minu tugevusi mõnes teises rollis. Seega tundus mõistlik minu roll ümber mängida.   

Millega täna tegeled Actys?

Minu töö on jaotatud mitmete tegevuste vahel. Üks osa tööst on keskendunud meeskondadele, pool aega administratiiv ja operatiivülesannetele ettevõttes.

Täna on minu fookuses efektiivsus ja töö efektiivistamine– ühelt poolt protsesside ja tegevuste läbivaatamine, mida võimalik efektiivistada ja teiselt poolt pidev kohalolu ja tugi meeskonnaliikmetele, et nemad tunneksid ennast enda töös mugavalt ja kõik sujuks. Ehk teisisõnu olen selle poole pealt vastutav esiliin, et kõik liiguks pidevalt efektiivsuse suunas, unustamata samal ajal rahulolu oma tööst ja kuuluvust meeskonda.

Ma julgelt ennast nimetada efektiivsuse hoidja/kontori haldjas, ametlikult generalist. Minu korraldada on nii ettevõtte suve- või strateegiapäevad, hoida heaolu kontoris, samal ajal näha võimalusi protsesside pidevaks efektiivistamiseks.

Kus sa ennast tulevikus ette kujutad?

Kujutan ennast ette siiski scrum masterina. Ma täna ei näe ennast arenduse poolele liikuvat, olemaks arendaja. Kahe järgneva aasta sees on plaan lõpetada ülikool ja keskenduda scrum teemadesse, luues seeläbi ettevõttes väärtust.

Näen, et minu tugevuseks on inimestega suhtlus ja inimeste psühholoogia mõistmine ning kasutan seda tugevuslülina erinevate osapoolte vahel – olen tugev vahelüli. Ka scrum master rollis näen selle oskuse vajalikkust – vajalik kultiveerida positiivsust meeskonnas, olla see inimene, kes hoiab häid emotsioone üleval samal ajal ehitades raami, struktuuri ja hoides fookust.

Näen ennast jätkuvalt IT-valdkonnas ja see pakub mulle väga huvi. 

Nimeta 3 märksõna Acty kohta, mis sulle esimesena meelde tulevad?

Vabadus – sinu sõna on väga kaalukas, sa saad oma tööd ja karjääri ise suunata

Vastutus – oleme pisike ettevõte, igaühe panus on oluline – on ka kohe aru saada, et kui sa ei panusta ja vastupidi, kui panustad palju, on see ka koheselt nähtav

Perekond – hästi hea ja soe on olla, lisaks tööle on ka meie muu elu, sest me oleme tervikud kõikide oma murede ja rõõmudega. Tunnen siiralt, et iga liikme mure on ka Acty mure.

Liitu Uudiskirjaga!

Ole kursisi viimaste trendide ja edulugudega,
et koguda inspiratsiooni ja ideid e-poe müügi tõstmiseks,
kliendikogemuse parendamiseks ja potsesside efektiivistamiseks.